Jak skutecznie pozbyć się cellulit z ud i pośladków?

Niemal każda kobieta ma cellulit, niezależnie od tego, czy ma nadwagę, czy niedowagę. Cellulit to odkładanie się wody i tłuszczu między skórą a tkanką podskórną. Występuje zwykle w udach, pośladkach, brzuchu i brzuchu i jest wynikiem słabego pocenia się i obrzęku komórek tłuszczowych w tym obszarze ciała. Tkanka łączna traci swoją elastyczność, a skóra wygląda jak skórka pomarańczowa.
Jaki rodzaj cellulitu?
Istnieją trzy rodzaje lub etapy rozwoju cellulitu:
- Kiedy skóra jest bardzo miękka i charakterystyczna skórka pomarańczy pojawia się dopiero po jej ugryzieniu, to mówimy o cellulicie I stopnia.
- W II etapie pikowana twarz na udach i pośladkach jest widoczna, podczas wstawania, a skóra wydaje się spuchnięta i po prostym ucisku – jest to utrwalony lub obrzękły cellulit.
- Wreszcie, gdy skóra jest szorstka i obolała przy najmniejszym dotyku, cellulit przeszedł do trzeciego etapu. Stało się zwarte. Im wcześniej rozpoczyna się terapię cellulitu, tym większy sukces można odnieść.
Poprawa swojej diety
Kobiety z nadwagą mogą zredukować celulit poprzez zmniejszenie masy swojego ciała. Ułożenie zbilansowanej diety pomoże uzyskać gwarantowane rezultaty, co oznacza dużo owoców i warzyw, mięsa i ryb. Powinno się także zmniejszyć sól w jedzeniu i spożywać duże ilości wody, aby zapobiec zatrzymywaniu płynów.
Regularne ćwiczenia
Pobudzenie tkanki mięśniowej sprawi, że pośladki i uda będą wyglądały na gładsze i szczuplejsze. Należy wykonywać ćwiczenia przynajmniej trzy razy w tygodniu. Wystarczy sześćdziesiąt dni, aby organizm się poprawił.
Masaż olejkami eterycznymi
Delikatny masaż często z użyciem olejków eterycznych wykonywany regularnie, tj. Dwa do trzech razy w tygodniu, pomaga zarówno w walce z cellulitem, jak i zapobieganiu. Szczególnie masaż limfatyczny wykonywany dłońmi aktywuje krążenie krwi i limfy, dzięki czemu następuje rozbicie tkanki tłuszczowej – oraz ułatwia eliminację toksyn. Rezultaty są widoczne w częściach ciała, w których tradycyjna medycyna nie oferuje znaczących korzyści, takich jak tył kolan i wewnętrzna strona ud.
Zimno – ciepło
Zimny masaż pochodzi z Laponii i jest przydatny do ujędrniania skóry i mięśni brzucha. Wystarczy pocierać brzuch lodem głęboko odychając przez 5 minut, po tej czynności należy wziąć gorący prysznic. Po delikatnym przetarciu ręcznikiem warto wmasować w ciało olejki eteryczne lub krem o właściwościach antycelulitowych. W innej wersji polewać swoje ciało raz zimną raz ciepłą wodą.
5 najlepszych składników aktywnych
Te składniki kremów antycellulitowych mogą zagwarantować wspaniałe rezultaty.
- Imbir: Imbir często jest w mydłach antycellulitowych lub peelingach o działaniu wyszczuplającym. Ma również właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne.
- Papryka czerwona: Dzięki działaniu rozgrzewającemu uaktywnia spalanie nagromadzonego tłuszczu i bezpośrednio rozpuszcza tłuszcz na skórze, jednocześnie pobudza mikrokrążenie i działa silnie obkurczająco.
- Algi: są jednym z najbogatszych źródeł pożywienia komórki, a jod organiczny, który zawierają, pomaga w utracie wagi. Istnieje 25 000 różnych gatunków glonów, z których najskuteczniejsze w odchudzaniu są wodorosty.
- Koenzym Q10:Posiada doskonałe właściwości przeciwutleniające, głównie działające na serce i naczynia krwionośne. Ponadto zwiększa aktywność antyoksydacyjną witamin C i E.
- Ekstrakt z bluszczu: Znajduje się w produktach do ciała ze względu na jego właściwości łagodzące i przeciwzapalne.
W walce z cellulitem zdecydowałam się na masaże olejkami eterycznymi i zdrową dietę. Faktycznie widzę tego efekty!