Przeszczep włosów a picie alkoholu – lekarze ostrzegają!
Jeśli decydujesz się na przeszczep włosów, zapewne masz za sobą wiele ciężkich dla siebie chwil związanych z ich nadmiernym wypadaniem. Niezależnie od przyczyny Twojego problemu, ważne jest, aby dobrze przygotować się do zabiegu. Jednym z aspektów, mających wpływ na efekt końcowy i jego późniejszą trwałość, jest zadbanie od odpowiedni styl życia. W tym – nawyki żywieniowe i rezygnacja z niektórych używek.
Czego unikać przed i po przeszczepie włosów?
Wpływ alkoholu na włosy
Alkohol w umiarkowanych ilościach można uznać za używkę, która nie wyrządzi długotrwałej szkody dla zdrowia. Niemniej, gdy przygotowujemy się do transplantacji włosów musimy mieć na uwadze, że wpływ alkoholu może zaburzyć przebieg zabiegu i osłabić zamierzony efekt. Alkohol wpływa niekorzystnie na układ krwionośny. Powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych i zwiększa ryzyko obfitego krwawienia w czasie zabiegu. Co za tym idzie, może też utrudnić przyswojenie przez organizm świeżych przeszczepów, a także wpłynąć na samo działanie zastosowanego znieczulenia.
Dlatego też specjaliści z kliniki przeszczepu włosów Medical Hair zalecają całkowitą rezygnację ze spożywania alkoholu na minimum siedem dni przed planowanym zabiegiem. Taki czas pozwoli organizmowi na całkowite oczyszczenie się z niepożądanych skutków spożywania napojów wysokoprocentowych i zwiększy szansę powodzenia zabiegu.
Spożywanie alkoholu po przeszczepie włosów
Rezygnacja z picia alkoholu nie obejmuje jednak wyłącznie okresu przed przeszczepem. Negatywne skutki jego spożywania mogą odbić się również na późniejszym okresie gojenia. Jak już wspomniano, alkohol rozszerza naczynia krwionośne i przyspiesza krążenie oraz podnosi ciśnienie. Nie jest to korzystne dla procesu rekonwalescencji po przeszczepie włosów. Dodatkowo, spożywanie alkoholu zmniejsza skuteczność działania nie tylko znieczulenia w trakcie samego zabiegu, ale również środków przeciwbólowych już po przeszczepie. Zaburzony proces gojenia odbija się z kolei na efekcie zabiegu oraz jego trwałości. Jeśli więc zależy nam na tym, aby poniesione koszty dały nam efekt, do którego zmierzaliśmy, warto zadbać o wykluczenie z diety szkodliwych substancji takich, jak alkohol.
Czy alkohol szkodzi włosom?
Poza wymienionymi wyżej, negatywnymi skutkami spożywania alkoholu przed i po zabiegu przeszczepu włosów, są także inne aspekty, dla których warto zrezygnować z jego spożywania do czasu, aż proces gojenia nie dobiegnie końca. Używki takie, jak alkohol i papierosy wpływają także na nawodnienie organizmu. W tym również skóry głowy. Nowo przeszczepione mieszki włosowe mają z kolei spore zapotrzebowanie na substancje odżywcze pobierane z organizmu. Na wodę także. Doprowadzając do nadmiernego wysuszania skóry i wypłukiwania z organizmu substancji odżywczych, mikroskładników i minerałów, narażamy się na szybszą utratę świeżo przeszczepionych włosów i zaburzenie trwałości efektów zabiegu.
Przygotowanie do przeszczepu włosów jest wymagające i warto zasięgnąć rzetelnej wiedzy doświadczonych specjalistów, aby uniknąć podstawowych błędów, mogących zaburzyć cały proces. Najlepiej w tym celu umówić bezpłatną konsultację, na przykład w klinice przeszczepu włosów we Wrocławiu, gdzie eksperci Medical Hair udzielą szczegółowych odpowiedzi na każde z nurtujących pytań.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.