Czy pomoc drogowa musi stosować się do przepisów ruchu drogowego?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Pomoc drogowa to niezastąpione wsparcie w przypadku różnych nieprzewidzianych sytuacji drogowych. Możemy liczyć na jej wsparcie w razie wypadku, kolizji lub niespodziewanej awarii samochodu o każdej porze dnia i nocy. Jednak, czy pracownicy pomocy drogowej mogą więcej od standardowych uczestników ruchu? Czy pomoc drogowa musi stosować się do przepisów ruchu? Jakie usługi oferują nam tego rodzaju firmy? Odpowiadamy.
Jak wygląda holowanie przez pomoc drogową?
Holowanie to jedna z tych usług, z którą kojarzy się nam pomoc drogowa. Mówiąc o tym terminie, nie mamy jednak na myśli klasycznego holowania na linie, które wiele osób próbuje robić samodzielnie, a które często kończy się dodatkową kolizją lub jeszcze większym uszkodzeniem auta. Holowanie przez pomoc drogową to nic innego jak profesjonalne przewożenie uszkodzonego pojazdu różnej wielkości w inne miejsce, które odbywa się za pomocą specjalnej lawety.
Holowanie jest, zatem jedną z głównych usług oferowanych przez firmy zajmujące się pomocą drogową. Co ważne nie musi być to jedynie samochód osobowy, bowiem profesjonale przedsiębiorstwa posiadają sprzęt umożliwiający holowanie auta ciężarowego, autobusu, TIR-ów, a nawet wielkogabarytowych pojazdów niskopodwoziowych. Co więcej, profesjonalna pomoc drogowa posiada doświadczenie i wiedzę oraz wszelkie niezbędne pozwolenia do holowania każdego pojazdu.
Warto jeszcze nadmienić, że pomoc drogowa jest firmą, która została prawnie dopuszczona do bezpiecznego holowania różnego rodzaju pojazdów, a co za tym idzie, robi to w pełni świadomie, z zachowaniem wszelkich przepisów i zasad. Ale czy oznacza to, że pojazdy pomocy drogowej są uprzywilejowane? Poszukując odpowiedzi na to pytanie warto przeczytać wpis: „Czy pomoc drogowa jest pojazdem uprzywilejowanym?„, w którym na pewno znajdziemy interesujące nas informacje.
Do jakich usług naprawczych warto wezwać pomoc drogową?
Innym wyjątkowo ważnym rodzajem usług oferowanych przez pomoc drogową są różnego typu usługi naprawcze w formie mobilnej. Jest to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, szczególnie w przypadku awarii, które napotykają kierowców na trasie, daleko od miejsca zamieszkania. Usługi takie jak Pomoc drogowa 24h Trzebnica ze stroną internetową pod adresem: https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/pomoc-drogowa/trzebnica/, pozwalają na szybką naprawę awarii i możliwość ruszenia w dalszą podróż.
Awarie to jednak niejedyne sytuacje, w których możemy wezwać mobilne usługi naprawcze. Pracownicy pomocy drogowej mogą pomóc nam również w przypadku uszkodzenia koła, braku paliwa, rozładowania akumulatora, a nawet zatrzaśnięcia kluczyka wewnątrz auta. Pomoc drogowa dysponuje narzędziami, które szybko pozwolą uporać się z każdym tego typu problemem.
Co jeszcze może nam zaoferować pomoc drogowa?
Wiemy już, z jakich usług korzystają najczęściej klienci pomocy drogowej. Nie oznacza to jednak, że to jedyne, co mogą nam zaoferować tego rodzaju firmy. Czasami zdarza się, że z pozoru błaha awaria na drodze okazuje się być poważnym uszkodzeniem auta, które unieruchamia je na kilka dni. W takich sytuacjach również możemy skorzystać z usług pomocy drogowej, która nie tylko odholuje nasze auto, ale i udostępni nam miejsce na swoim parkingu. Taki prywatny i strzeżony parking może również przydać się kierowcom dużych aut ciężarowych, którzy zatrzymując się na nocny odpoczynek poszukują dużego i bezpiecznego miejsca.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.