Dlaczego warto przyjechać do Gliwic?

Dlaczego warto przyjechać do Gliwic?

Gliwice kojarzą się przede wszystkim z miastem na Górnym Śląsku. Zapewne spora część osób w Polsce będzie kojarzyła to miasto z kopalniami, hutami i ciężkim przemysłem. To jednak już przeszłość. Dzisiaj Gliwice to nowoczesne miasto i oferują znacznie więcej, niż może nam się wydawać.

To już przeszłość

Kopalnie i huty, o których już wspomnieliśmy to przeszłość. I chociaż nadal wydobywa się tutaj węgiel w kopalni Sośnica, to jednak Gliwice już dawno odeszły od wizerunku miasta górniczego. Dzisiaj to przede wszystkim skrzyżowanie dwóch autostrad A1 i A4. Dzięki temu w mieście szybko rozwija się sektor logistyczny. Gliwice to również miasto nowoczesnych fabryk, które otwierają tutaj wielkie firmy z całego świata. Gliwicka podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej to tysiące miejsc pracy dla mieszkańców całego regionu. Każdego dnia przyjeżdżają tutaj osoby z sąsiednich miast, by zarabiać pieniądze. Nic więc dziwnego, że Gliwice dobrze się rozwijają.

Opel na początek

Pierwszą i największą inwestycją w podstrefie była fabryka General Motors, w której powstawały osobowe Ople. Obecnie fabrykę przejął koncert PSA i będą tam produkowane samochody dostawcze. Opel przyciągnął jednak kolejnych inwestorów i jest ich dzisiaj kilkudziesięciu. Strefa generuje duże wpływy do miejskiego budżetu, dzięki czemu Gliwice rozwijają się.

Atrakcje Gliwic

Gliwice to jednak coś więcej niż miejsca pracy. Zabytkowy Rynek, starówka, Palmiarnia, historyczna Radiostacja – to tylko niektóre z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając to miasto w województwie śląskim. Najnowsza inwestycja miejska to Arena Gliwice. Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, która w złożeniu ma konkurować nie tylko z katowickim Spodkiem, ale i z podobną halą w Krakowie. Na razie średnio się to udaje, ponieważ oprócz samej Areny potrzebna jest jeszcze infrastruktura towarzysząca np. hotele. Jednak obiekt przyciąga coraz więcej imprez i wydarzeń.

Wszystkie drogi prowadzą do… Gliwic

Oprócz wspomnianych już autostrad A1 i A4 do Gliwic można dotrzeć z Katowic w kilkanaście minut Drogową Trasą Średnicową. To inwestycja, która zmieniła wiele śląskich miast. Przez ścisłe centrum Gliwic droga przebiega w tunelu.

Dobrze tutaj zjesz

Co ciekawe, w Gliwicach jest bardzo wiele lokali gastronomicznych. Spory wybór dań z całego świata przyciąga do miasta. Znakomite lokale znajdują się jednak nie tylko na Rynku, czy starówce, ale rozsiane są po całych Gliwicach.

Gliwice 24 godziny na dobę zapewniają dostęp do najlepszych dań.

Gliwice to też dobre miejsce do życia. I chociaż ceny mieszkań są tutaj bardzo wysokie, to jednak miasto zapewnia wiele atrakcji. Zdecydowanie najwięcej jest ich w centrum. To tutaj można skorzystać z wielu parków, skwerów, placów zabaw, obiektów handlowych, siłowni czy przedszkoli. Jednak rozwijają się też dzielnice. Powstają tam nowe inwestycje – zarówno miejskie, jak i prywatne. Dzięki czemu gliwiczanie zyskują nową infrastrukturę.

Atrakcji w Gliwicach jest naprawdę wiele. Można by je wymieniać jeszcze bardzo długo, ale może warto wybrać się do tego miasta osobiście i sprawdzić, czy jest tak, jak napisaliśmy!

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

0 0 votes
Ocena artykułu:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments