Fundacja dla dzieci mundurowych – to już dwa lata wojny

Gdy ukraińscy żołnierze walczą o swój kraj na terenie Ukrainy, w Polsce w każdym mieście powstaje fundacja dla dzieci mundurowych z Ukrainy.

24 lutego to dla nas wszystkich bolesna data. To data wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą. Polska uczestniczy pośrednio w tej wojnie. Uczestniczy nie tylko mentalnie, bo jesteśmy bezpośrednim sąsiadem. Nie tylko sąsiedztwo łączy nas z wojną na Ukrainie, z tą bolesną napaścią Rosji na kraj naszych sąsiadów. Polska, jako pierwsza otworzyła granice dla uchodźców. Przyjęliśmy wiele matek z dziećmi, których ojcowie biją się o wolność Ukrainy. W naszym kraju te biedne matki z dziećmi mogły poczuć się bezpieczne. Jednak samo bezpieczeństwo, to byłoby mało, gdyby nie pomoc polskich rządzących i po prostu Polaków. Te kobiety i ich dzieci często przybyły do nas jedynie z bagażem podręczny i trzeba było dostarczyć chociażby garderoby i środków czystości. Dlatego w Polsce powstały fundacje, które pomagają rodzinom żołnierzy z Ukrainy. Fundacja dla dzieci mundurowych z Ukrainy powstała nieomalże w każdym mieście, gdzie przyjmowaliśmy uchodźców.

Fundacja dla dzieci mundurowych z Ukrainy

Często taka fundacja dla dzieci mundurowych powstaje na bazie już istniejących fundacji. W Warszawie swoje podwoje dla ukraińskich dzieci otworzyła Fundacja Senior w Koronie. Fundacja dla dzieci mundurowych, to pomoc okazywana dzieciom z Ukrainy, ale nie tylko. Taka fundacja niesie też pomoc matkom tych dzieci, bo one znalazły się w równie niekomfortowej sytuacji. Często z niewielkim bagażem, bez środków do życia i podstawowych produktów, takich jak jedzenie czy środki higieny osobistej. Polacy okazali wielkie serce osobiście i zrzeszając się fundacjach, które niosły i niosą pomoc dzieciom i matkom z Ukrainy. 

Jak pomagają Ukraińcom fundacje?

Gdyby nie powstała jedna czy druga fundacja dla dzieci mundurowych z Ukrainy, to wiele z tych dzieci nie miałoby nawet drugiego kompletu ubrań, poza tym co miały na sobie. Fundacje pomagały znaleźć schronienie. Fundacja dla dzieci mundurowych zapewniała, zapewnia miejsce pobytu oraz skojarzenie ze szkołą lub przedszkolem, gdzie dzieci mogą kontynuować naukę. Wybuchy bomb, rozstanie z rodzicem, to trauma dla dziecka. Dlatego fundacja dla dzieci mundurowych bardzo często oferuje pomoc psychologiczną lub kieruje do odpowiedniego ośrodka, gdzie dzieci otrzymają pomoc psychologiczną. Osoby uczestniczące w pracach takich fundacji starają się także przysposobić dziecko ukraińskie do życia w innej rzeczywistości. Często organizują kursy języka polskiego, który przydatny jest w szkole, do której dziecko uczęszcza. 

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

0 0 votes
Ocena artykułu:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments