Galeco łamie stereotypy w branży rynnowo-dachowej

Istnieją takie branże, które są ściśle kojarzone z mężczyznami. Branża dachowa jest jedną z nich. Jednak w tej kwestii zaczyna się to zmieniać i coraz częściej jej szeregi zasilają kobiety. Udowadniają one w obliczu powszechnych stereotypów, że sprawdzają się tu równie dobrze, jak mężczyźni.

W sektorze jakim jest dekarstwo, jest miejsce dla kobiecej energii.  Kompetencje, doświadczenie i wiedza techniczna nie jest tylko domeną mężczyzn.  

Na dachu

— Młodym kobietom, które rozważają karierę w branży dekarskiej radzę nie bać się wyzwań — mówi Anita Koniecko, kobieta z pasją do dekarstwa — Inwestujcie w swoją edukację, zdobywajcie doświadczenie praktyczne i nie wahajcie się eksponować swoich umiejętności — dodaje.                                                                                          

Anita wie, co mówi, ponieważ sama podjęła wyzwanie w tej branży zaczynając pracę jako kierownik hurtowni dachowej, ale też specjalista ds. sprzedaży. Żeby wiedzę przełożyć na praktykę, podejmuje wyzwania i wchodzi na dachy zaprzyjaźnionych dekarzy, pracując na równi z resztą ekipy. — W obliczu stereotypów płciowych w branży, moją strategią jest publiczne eksponowanie swoich osiągnięć, by udowodnić, że kobiety są równie kompetentne, jak mężczyźni — dodaje. Anita chce, by obraz kobiet w dziedzinie dekarstwa się zmienił, a kobiety nie bały się budować swojej ścieżki kariery w tym obszarze.                                

Dba o to także jej koleżanka po fachu. — Od małego bliżej mi było do pomagania tacie na dachu niż mamie w kuchni — mówi Kinga Kopecka — Na początku pracowałam w korporacji, ale po jakimś czasie taka praca mnie znużyła. Chciałam spróbować swoich sił na dachu, w towarzystwie taty i młodszego brata. Dziś uczy mnie mój młodszy brat, bo ma znacznie większe doświadczenie, ale praca dekarza daje mi ogromną satysfakcję. Lubię widzieć jej efekty — dodaje. 

                         

Zarządzanie produkcją

Podobne zdanie jak Anita ma Katarzyna Korbut, która jest kierownikiem produkcji rynien PVC w fabryce Galeco. 

— Praca przy produkcji w przetwórstwie tworzyw sztucznych, daje ogromne możliwości poszerzania wiedzy technologicznej, współpracy z ludźmi z bogatym doświadczeniem oraz do uczestnictwa w wydarzeniach branżowych – zapewnia. Kasia ceni nowe wyzwania i brak monotonii, które w zarządzaniu obszarem produkcyjnym są na porządku dziennym. — Takimi aspektami kierowałam się, wybierając kierunek kształcenia i sukcesywnie dążyłam do objęcia stanowiska kierowniczego — podkreśla. 

Jak sama mówi, kobiety w tej branży to niestety wciąż rzadkość, jednak jak podkreśla, w przypadku Galeco jest duża otwartość na to, by stwarzać kobietom szanse na wykazanie się przy stanowiskach technicznych. 

To pokazuje, że płeć nie ma znaczenia, a najważniejsze są predyspozycje, umiejętności i chęć realizowania postawionych sobie celów.   

Praca na produkcji      

Oprócz kierowniczych stanowisk w branży dachowej jest również miejsce dla kobiet przy produkcji. Ich dobra organizacja i cierpliwość niejednokrotnie udowadniają, że doskonale sprawdzają się także w pracy przy linii produkcyjnej. Jedną z nich jest Maria Kowalska, która pracuje w fabryce Galeco. — Myślę, że obecność kobiet w tej branży mobilizuje mężczyzn do utrzymania większego porządku i dokładności, co pomaga w zapewnieniu lepszej jakości oraz milszej atmosfery z zespole — stwierdza. 

Marię do podjęcia pracy w branży rynnowo-dekarskiej skłoniła praca zmianowa, która ułatwiła jej opiekę nad dziećmi. Galeco wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, umożliwiając im godzenie kariery zawodowej z byciem mamą. — Dzięki temu moja trójka dzieci miała dobrze zorganizowany czas i życie rodzinne — podkreśla. 

Jak widać, kobiety świetnie się odnajdują i sprawdzają nawet w sektorach gdzie większość stanowią mężczyźni. Branża dachowa jest tego najlepszym przykładem. 

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

0 0 votes
Ocena artykułu:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments