Jak wygląda procedura operacji opadających powiek?

Korekta powiek - Derm Estetyka

Proces starzenia się organizmu nie omija żadnych tkanek i narządów naszego ciała. Dotyczy to również wzroku, który z biegiem lat ulega pogorszeniu. Postępujące zmiany zwyrodnieniowe powodują np. opadanie górnej powieki. Objawia się ono pojawieniem się nadmiaru skóry w obrębie powiek oraz ich stopniowym obniżaniem się. Wpływa to nie tylko na walory estetyczne twarzy, ale również obniża jakość codziennego funkcjonowania. Opadająca powieka może bowiem zasłaniać źrenice, ograniczając pole widzenia. Nierzadko zdarza się, że tego rodzaju problem związany jest z dysfunkcją mięśnia dźwigacza, znajdującego się w obrębie powieki. W każdym przypadku rozwiązaniem staje się zabieg, polegający na korekcie górnych powiek, nazywany blefaroplastyką.

Dla kogo przeznaczona jest plastyka opadających powiek?

Chirurgia plastyczna pozwala wyeliminować problemy opadających powiek nawet na całe życie. Z możliwości, jakie niesie ze sobą plastyka powiek, korzystają głównie osoby dorosłe, których wiek waha się w granicach od 40 do 60 lat. Coraz częściej jednak tego rodzaju ingerencji poddają się również młodsze osoby – nawet te wieku 25-30 lat. W tym przypadku powodem takiej decyzji są z reguły czynniki genetyczne, powodujące znacznie szybsze opadanie powiek. Nierzadko w obrębie oczu pojawiają się również fałdy i obwisła skóra, która znacząco obniża walory estetyczne twarzy. W medycynie estetycznej opadającą powiekę nazywa się skośną zmarszczą oka. Dzięki zabiegowi możliwa staje się zmiana jego kształtu na bardziej pożądany.

Jakie korzyści wynikają z operacji opadających powiek?

W przypadku opadających powiek ważne jest, by zareagować odpowiednio wcześnie, co pozwoli uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami, przyjmującymi postać ograniczenia pola widzenia. To z kolei utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia kierowanie samochodem, czytanie czy pracę przy komputerze. Osoby, borykające się z problemem opadających powiek, często odchylają do tyłu głowę. Po dłuższym czasie prowadzi to do zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa szyjnego. Korekta opadających powiek pozwala rozwiązać takie problemy, podnosząc jakość funkcjonowania na znacznie wyższy poziom. Więcej o korzyściach z niej płynących, przeczytać można w artykule https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/, podejmującym również temat przygotowania do zabiegu i jego efektów.

Korekta opadających powiek - Derm Estetyka

Jak przebiega operacja opadających powiek?

Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Pod skórę podawane są lidokaina i epinefryna. Dzięki ich działaniu pacjentka nie odczuwa dyskomfortu, poza lekkim mrowieniem. Działają one również obkurczająco, co niweluje ryzyko nadmiernego krwawienia. Takie znieczulenie utrzymuje się około godziny. W trakcie zabiegu nie jest stosowane znieczulenie ogólne, więc pacjent może udać się do domu po jego zakończeniu. Co ważne, korekta opadających powiek uznawana jest za bezpieczny zabieg. Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań zmniejsza również ścisłe stosowanie się do zaleceń, związanych z okresem rekonwalescencji. Jak w każdym przypadku, ingerencję chirurgiczną poprzedza konsultacja lekarska oraz konieczność przeprowadzenia badań laboratoryjnych, dających obraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Tego typu zabiegi przeprowadzane są w klinice Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, która już od lat specjalizuje się w szeroko pojętej chirurgii estetycznej. Dzięki temu pacjent zyskuje pewność osiągnięcia pożądanych efektów oraz komfort najlepszej opieki grona doświadczonych specjalistów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Jak w każdym przypadku, również i plastyka powiek nie może być wykonana u pewnego grona osób. Należą do nich przede wszystkim pacjenci z chorobami ogólnoustrojowymi. Ważny jest także brak infekcji i stanów zapalnych w obszarze operowanych miejsc. Aby rekonwalescencja przebiegała szybko, należy powstrzymać się przed używaniem soczewek kontaktowych przez 7 kolejnych dni oraz na pewien czas zrezygnować z makijażu oczu. Podczas ekspozycji na promienie słoneczne, oczy powinny być zasłonięte okularami z ciemnym szkłem, o czym warto pamiętać, by powrót do pełnej sprawności nastąpił w maksymalnie krótkim czasie.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

0 0 votes
Ocena artykułu:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments