Jak wyleczyć bruksizm?

Jak wyleczyć bruksizm?

Bruksizm jest nawykiem, o którym nie słyszy się często. Polega na nieświadomym zgrzytaniu i zaciskaniu zębów. Na dłuższą metę może prowadzić do poważnych konsekwencji. Osoby borykające się z tym problemem są narażone szczególnie na dolegliwości związane z narządem wzroku i słuchu. Ból okolicy oczodołów, suche oczy czy szum w uszach to tylko niektóre z objawów wywoływanych przez bruksizm. Jak w przypadku każdej niedogodności, nawyk ten trzeba leczyć – w przeciwnym razie może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Gdzie i jak się leczyć w przypadku nieświadomego zgrzytania i zaciskania zębów?

Zgrzytanie zębami – czy to bruksizm?

Bruksizm wynika zazwyczaj z nadmiernej podatności na stres oraz stany depresyjne lub lękowe. Pozornie są to schorzenia niezwiązane z fizycznymi dolegliwościami, jednak jak wiadomo, psychika jest ściśle połączona z naszą kondycją zdrowotną. Z drugiej zaś storny bruksizm może być wynikiem niedoboru witamin, a nawet alergii. Różnorodność możliwości powinna skłonić nas przede wszystkim do konsultacji z lekarzem, który pomoże określić, skąd wziął się nasz problem. 

Bruksizm najczęściej występuje u osób pomiędzy 25 a 40 rokiem życia, jednak jak wiadomo – wyjątki potwierdzają regułę. Z tego względu osoby młodsze lub starsze również mogą zmagać się z tym problemem. Choroba objawia się w nocy podczas snu – z tego względu nie każdy wie, że zmaga się z tą dolegliwością. Nacisk szczęki odbija się na naszym funkcjonowaniu w ciągu dnia. Pacjenci skarżą się na pękanie zębów, stale poprzegryzane dziąsła oraz natarczywy ból głowy.   jako silne zgrzytanie zębami. Zbyt duży zacisk szczęki może prowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji, jak pękanie zębów, przegryzanie dziąseł czy natarczywego bólu głowy.

Jak leczyć bruksizm?

Obecnie leczeniem bruksizmu zajmuje się medycyna estetyczna. W Warszawie można podjąć się kuracji w gabinecie medycznym Wellclinic. Kadra lekarzy pozwala na szybką diagnozę problemu, a następnie proponuje skuteczne rozwiązania uwalniające pacjenta od jego problemu. Leczenie opiera się na iniekcji wypełniaczy takich jak Allergan – to produkt z najwyższej półki cenowej, od 20 lat stosowany nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w neurologii i okulistyce. Efekt zabiegu jest odczuwalny już po kilku dniach od podania preparatu. Jak działa? Otóż wypełniacz spowalnia intensywność pracy mięśni w miejscach poddanych zabiegowi. W przypadku żuchwy, iniekcja Allerganu rozluźnia mięśnie – zgrzytanie definitywnie ustaje i więcej nie utrudnia pacjentom snu, ani życia. Zabieg trwa około 20 minut i jest bezbolesny. Efekty utrzymują się przez około pół roku, a po tym okresie rekomenduje się powtórzyć zabieg.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

0 0 votes
Ocena artykułu:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments