Jak zaaranżować małą łazienkę w kształcie litery L?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Wnętrza o nietypowym układzie są problematyczne podczas aranżacji. Dodatkowa trudność pojawia się wtedy, gdy jest to pomieszczenie o niewielkim metrażu. Mała łazienka w kształcie litery L może być wyzwaniem aranżacyjnym nie tylko dla laika, ale także i dla projektanta wnętrz, który na co dzień zajmuje się typowo łazienkami. Najważniejsze jest optymalne wykorzystanie powstałej ze względu na kształt pomieszczenia wnęki.
Wiele zależy od kolorystyki, tak jak w każdym niewielkim pomieszczeniu, a także i od wybranych elementów wyposażenia. Mała łazienka w kształcie litery L to pomieszczenie, które można ciekawie zaaranżować, a także i łatwo przytłoczyć i sprawić, że nie będzie funkcjonalne. Z pewnością warto jest rozrysować sobie kilka możliwych wariantów aranżacji, po to by mała łazienka w kształcie litery L była jak najbardziej ergonomiczna, a także i ciekawa. Z pewnością warto jest wybrać jasne kolory oraz elementy wyposażenia, które będą miały wpływ na optyczne powiększenie łazienki. Sprawdza się tym samym meble z frontami na wysoki połysk oraz duże lustra.
Wanna czy kabina prysznicowa w małej łazience w kształcie litery L?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji domowników, od wielkości łazienki, a także i od zasobności portfela. Faktem jest z kolei to, że właśnie mała łazienka w kształcie litery L daje możliwość ciekawej aranżacji strefy kąpielowej. We wnęce może się bowiem zmieścić wanna, ale i kabina prysznicowa. Dzięki wnęce też można naturalnie oddzielić strefę mokrą od suchej.
W małej łazience w kształcie litery L, we wspomnianej wnęce znaleźć może się także sanitariat. Oddzielenie właśnie tego elementu wyposażenia zwiększa poczucie prywatności intymności. Oczywiście jest to wskazane wtedy, gdy wnęka nie znajduje się naprzeciwko drzwi wejściowych a w przeciwległej części łazienki.
Mała łazienka – co powiększy ją optycznie?
Jest wiele produktów i trików, które stosowane są powszechnie w celu optycznego powiększenia wnętrza. Jednym z nich jest kolorystyka. Jak wspominaliśmy już wyżej, najkorzystniej, aby wnętrze było jasne. Poza tym, warto jest zainwestować w spore lustro. W małych wnętrzach dobrze prezentują się lustra zlicowane, wklejone między płytki. Im jest ono większe – tym lepiej. Istotne jest także oświetlenie. Nawet w małych łazienkach nie powinien znajdować się tylko jeden główny, sufitowy punkt świetlny. Dodatkowe oświetlenie powinno znaleźć się w okolicy lustra, wanny/kabiny.
Warto wybrać także elementy wyposażenia podwieszane, takie które prezentują się lekko i zazwyczaj zajmują mniej miejsca. Poza tym dużo łatwiej jest wyczyścić podłogę. Mowa o miskach WC podwieszanych oraz meblach łazienkowych. W przypadku szafek podumywalkowych atutem jest także to, że można zawiesić je na optymalnej dla domowników wysokości.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.