Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać?
Czy szukasz urządzenia, które pomoże Ci ogrzać powietrze w różnych miejscach? Jednym ze sprzętów, który sprawdzi się doskonale jest nagrzewnica. Możesz ją wykorzystać w domu i w samochodzie. Jakie są rodzaje nagrzewnicy? O czym warto pamiętać wybierając urządzenie? Podpowiadamy poniżej o tym.
Jak działa nagrzewnica?
Nagrzewnice są zbudowane z: wentylatorów, komory grzewczej, wymiennika ciepła z nawiewnikiem oraz układu regulacji. Podczas pracy nagrzewnicy następuje przepływ zimnego powietrza przez wymiennik ciepła. Powietrze jest zasysane przez kanał, który jest odprowadzany na zewnątrz pomieszczenia. Kiedy powietrze zostaje ogrzane w wymienniku jest nawiewane wentylatorem do pomieszczenia.
Gdzie warto korzystać z nagrzewnicy?
Najczęściej nagrzewnice są wykorzystywane w:
- nowo budowanych i remontowanych budynkach
- zimą na placach budowy
- obiektach przemysłowych np. halach, magazynach biurach
- budynkach mieszkalnych mogą stanowić alternatywę dla centralnego systemu ogrzewania
Nagrzewnica elektryczna, olejowa czy gazowa – która sprawdzi się najlepiej?
Ze względu na rodzaj paliwa, które jest wykorzystywane urządzenia dzieli się na rodzaje należą do nich:
- nagrzewnica olejowa
- nagrzewnica powietrza elektryczna
- nagrzewnica gazowa
Nagrzewnice gazowe Dedra
Dmuchawa gazowa jest urządzeniem, które można podłączać do prądu stałego do gniazdka 230 V lub może być zasilane za pomocą akumulatora z systemu jednej baterii SAS+ALL. Ma regulację mocy i jest prosta w obsłudze. Nie wolno jej stosować w pomieszczeniach bez odpowiedniej wentylacji, dlatego że gaz w procesie spalania wypiera tlen i może doprowadzić do zaczadzenia. Obudowa urządzenia nie nagrzewa się za bardzo nawet podczas bardzo długiej pracy, dlatego jest bezpieczne podczas użytkowania.
Nagrzewnica elektryczna Dedra
Nagrzewnica elektryczna nadaje się do pomieszczeń zamkniętych np. w kiosku lub pawilonie. Charakteryzuje się niską wydajnością oraz wysokim poborem mocy. Nagrzewnica, jest bezpieczna, szybko nagrzewa pomieszczenie oraz nie emituje spalin. Może zostać wykorzystana jako dodatkowe źródło ciepła, ale nie może stanowić głównego. Urządzenia zawierają zabezpieczenie przed przegrzaniem się. Nie wytwarza brudu ani zapachu, dlatego mogą korzystać z niego osoby, które zmagają się z alergią. Nagrzewnica elektryczna składa się z: czujnika temperatury, regulatora mocy oraz termostatu.
Nagrzewnica olejowa Dedra
Jednym z najbardziej wydajnych urządzeń jest nagrzewnica olejowa. Olej opałowy, który jest wykorzystywany podczas zasilana nagrzewnic jest tani w porównaniu do innych paliw. Nagrzewnica olejowa z odprowadzaniem spalin i z termostatem sprawdzą się także w pomieszczeniach zamkniętych, w których przebywają ludzie. Może służyć także do ogrzewania pomieszczeń niemieszkalnych np.: warsztaty, hale przemysłowe lub szklarnie. Decydując się na ten rodzaj nagrzewnicy, pamiętaj o tym, że są to najdroższe nagrzewnice ze wszystkich.
Potrzebujesz nagrzewnicę? Sprawdź ofertę dostępna w sklepie online narzedzia24na7.pl
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.