Po co nam angielski w firmie?

Po co nam angielski w firmie?

Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie sferę biznesową bez znajomości języków obcych? Aktualnie najpopularniejszym językiem obcym wykorzystywanym szczególnie w firmach międzynarodowych jest język angielski. Jest on nieodłącznym elementem codziennej pracy wielu firm.

 

Dlaczego jego nauka jest tak istotna?

Angielski jest językiem podstawowym dla wielu firm. W międzynarodowych firmach wykorzystuje się go na spotkaniach, szkoleniach czy w kontaktach z klientem. Biorąc to pod uwagę, umiejętność dobrego władania językiem obcym wydaje się konieczna. Co jednak zrobić, jeśli jest inaczej? Możemy skorzystać z opcji angielskiego dla firm. Jak to zrobić? Z pomocą może przyjść nam akademia językowa. Zanim zaczniemy jej szukać, warto odpowiedzieć sobie na pytania o to, jakie są nasze oczekiwania względem szkoły. Przede wszystkim, czy potrzebujemy przestrzeni do nauki języka. Czyli czy mamy własne pomieszczenie, w którym pracownicy mogą odbywać zajęcia, a może wolimy wysłać ich na zajęcia do szkoły. Kolejne pytanie dotyczy tego, czy poziom języka naszych pracowników jest równy, istotne będzie tu wypełnienie ankiety, która zweryfikuje poziom. W ten sposób będziemy mogli wybrać kurs dla firm odpowiedni do kwalifikacji naszych pracowników. Inne pytanie to, to, w jakich godzinach powinien odbywać się kurs? Czy powinien być to kurs online czy stacjonarny? Czy chcemy uzyskać jakieś certyfikaty? Np. Ielts Warszawa. Po dokonaniu odpowiedzi na te pytania, możemy zacząć poszukiwać szkoły językowej właściwej dla naszych pracowników.

Po przeprowadzeniu testu możemy podzielić pracowników na odpowiednie grupy względem poziomów. Jak zadbać o to, by zajęcia były efektywne? Tutaj z pomocą może przyjść nam szkoła językowa i to najlepiej taka która będzie posiadała wieloletnie doświadczenie i rzeszę przeszkolonych studentów, kursantów. Akademia językowa która posiada certyfikaty językowe. Dlatego warto jasno dać znać, jakie są nasze wymagania w tym zakresie. Szkoła może nam również pokazać, jakie tematy będą poruszane na zajęciach. Jeśli mamy pracowników w kilku oddziałach, to może warto pomyśleć o nauce on-line. Taka organizacja kursu może być łatwiejsza pod kątem lokacyjnym. Dla niektórych ta forma jest też wygodniejsza niż tradycyjne nauczanie, a szkolenie online może być prowadzone zarówno z domu pracownika, jak i z pokoi biurowych.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

5 1 vote
Ocena artykułu:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments