Szczotka do czyszczenia komina na wiertarkę
Mechaniczna szczotka do czyszczenia komina na wiertarkę dzięki której w łatwy sposób wyczyścisz każdy komin, szybko i sprawnie.
Zanieczyszczony komin stwarza duże zagrożenie dla osób przebywających w domu czy innej nieruchomości. W Polsce co roku dochodzi do zatruć tlenkiem węgla czy też pożarów spowodowanych zapaleniem komina. Pożary często są wynikiem nagromadzenia się kreozotu który może spowodować samozapłon. Wielu właścicieli domów zapomina o tym, a nawet wcale się nie zastanawia, że takie zjawisko może wystąpić. Brud w kominie to zło konieczne. Nie ma procedur, które raz na zawsze uratowałyby nas w 100% od jego stopniowej i nieuniknionej akumulacji. Walka z sadzą, to ciągły ból głowy. Ale to od nas zależy, czy będzie to łatwiejsze. Nie jest łatwo z góry sporządzić jasny harmonogram manipulacji związanych z czyszczeniem. W końcu częstotliwość użytkowania pieca, różne rodzaje paliwa, jego zdolność do pozostawiania nieprzyjemnych śladów – wszystko to trudno wytłumaczyć. A czasem nie da się zajrzeć daleko i głęboko w komin. Jednak nadal istnieją zewnętrzne oznaki, które sygnalizują, że komin wymaga pilnej opieki.
- Kolor dymu zmienił się z przezroczystego białego na niesamowicie ciemny, a płomienie w piecu zamiast jaskrawoczerwonych stały się agresywnym pomarańczowym.
- Każdy milimetr opadów (żużel, osady) na ścianach komina zwiększa zużycie paliwa o 10%.
Głównym problemem kominowym jest kreozot. Jest to substancja składająca się z cząstek sadzy, gazu, pary wodnej, mgły smołowej. Kwaśna i śmierdząca masa szybko gromadzi się i twardnieje niemal do fosylizacji, zwężając się i niszcząc rury. Ze względu na zmniejszenie ciągu, paliwo spala się niecałkowicie, wydziela się mniej ciepła, szkodliwy dym otula pomieszczenie, pozostawiając sadzę na meblach, sufitach, ścianach i zatruwając ludzi. Dodatkowo zatkany komin jest przyczyną ewentualnego pożaru. Metod czyszczenia jest kilka, najważniejsze jest wybranie w danej chwili najskuteczniejszej i optymalnej. Z pewnością szczotka do czyszczenia komina na wiertarkę Czyściciel jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi aby wyczyścić skutecznie komin. Mechaniczne czyszczenie zaliczane jest do jednej z najskuteczniejszych metod oczyszczenia komina z sadzy i innych zanieczyszczeń. Wielu kominiarzy dysponuje słabym sprzętem, przeważnie kula ze szczotką która nie jest tak skuteczna jak mechaniczne czyszczenie. Możesz więc sam wyczyścić swój komin nawet lepiej niż zawodowiec.
Więcej o Czyścicielu czyli mechanicznej szczotce do kominów
Nasza szczotka do czyszczenia komina na wiertarkę napędzana jest jak sama nazwa wskazuje wiertarką, ale może być również wkrętarką. Lanca dostępna jest w kilku długościach, z pewnością będzie można wybrać odpowiednią długość do własnego komina. Metalowe łańcuchy które obracają się, świetnie czyszczą komin. Czyściciel jest dużo bardziej skuteczny niż inne narzędzia przeznaczone do czyszczenia kominów. W czerwonym pancerzu znajduje się hartowana sprężyna która obraca się, jest nasmarowana specjalnym olejek aby powodowała jak najmniej oporów. Narzędzie jest łożyskowane, dzięki temu praca jest płynniejsza. Przy odpowiednim stosowaniu będziesz mógł komin wyczyścić wiele razy, nie jest to trudna czynność. Możesz oszczędzić pieniądze, zalecane jest przynajmniej raz na 12 miesięcy czyścić komin. Użytkownicy wiele razy poprawiali czyszczenie komina naszym urządzeniem po zawodowych kominiarzach. Możesz więc sam szybko i łatwo wyczyścić komin.
Czyszczenie najlepiej przeprowadzić metodą od góry, czyli będąc na dachu. Wpuszczamy lance do komina, podłączamy wiertarkę pamiętając o prawych obrotach i wtedy przystępujemy do działania. Szczotka do czyszczenia komina sprawdzi się w najtrudniejszych zabrudzeniach. Czyszcząc z góry powoli opuszczamy lance aż na sam dół. Czyszczenie od dołu również można przeprowadzić, jednak zalecane jest do długości 5-6m, oczywiście jeśli średnica komina wynosi ok 20cm, to można w dwie osoby wyczyścić dłuższy odcinek. Czyszczenie komina od dołu ma swoją dużą wadę, można łatwo zabrudzić sadzą siebie i otoczenie, dlatego trzeba zabezpieczać kominek lub piec folią czy innym materiałem chroniącym przed sadzą. Czyszczenie komina nie jest trudną czynnością z lancą Czyściciel każdy może sam wykonywać tą czynność.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.