Używane auto osobowe z salonu – tak czy nie?

Używane auto osobowe z salonu – tak czy nie?

Używane samochody Polacy najchętniej kupują od innych kierowców. Tymczasem warto zastanowić się nad nabyciem pojazdu z drugiej ręki w salonie, ponieważ takie rozwiązanie ma naprawdę sporo zalet. Co w takim przypadku jest najważniejsze? O czym powinien pamiętać przyszły właściciel?

W jakim salonie kupić używany samochód?

O tym, w jakim salonie kupić używany samochód, decyduje sam nabywca. Wiele w tym momencie zależy od tego, czego się dokładnie szuka. Oczywiście najbardziej opłacalna jest współpraca z doświadczoną firmą, która cieszy się zaufaniem klientów oraz mocną pozycją na rynku. Dobrą opcją może się też okazać salon będący przedstawicielem konkretnej marki, np. salon Honda Plaza, gdzie do nabycia są nowe i używane samochody sygnowane marką japońskiego koncernu – Honda Accord i inne. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że autoryzowane salony zwykle proponują też pełen serwis.

Dlaczego warto kupić używany samochód w salonie?

Zakup używanego auta w salonie opłaca się z paru powodów. Przede wszystkim można mieć pewność co do stanu prawnego i technicznego samochodów. Pojazdy są bardzo dobrze przygotowane do sprzedaży – po dopełnieniu niezbędnych formalności można śmiało wsiadać do auta i jechać bez obawy o przykre niespodzianki. Kolejna kwestia to taka, że w jednym miejscu ogląda się od razu kilka lub nawet więcej samochodów, dzięki czemu da się sporo zaoszczędzić na dojazdach do pojedynczych sprzedawców. W przypadku salonu nie będzie żadnego kłopotu z jazdą próbną oraz podpisaniem umowy. Dodatkową zachętą dla nabywców jest możliwość wykupienia pakietu gwarancyjnego, którego cenę i zawartość dostosowuje się do własnych potrzeb. Gwarancja obejmuje wybrane usterki, które są naprawiane bezpłatnie w serwisach wskazanych w umowie.

Używany samochód z salonu – o czym pamiętać?

Wszystkie opisane powyżej korzyści wynikające z zakupu używanego auta w salonie oczywiście nie zwalniają nabywcy z obowiązku dokładnych oględzin oraz wykonania jazdy próbnej. Trzeba do tego podejść podobnie jak do zakupu auta od osoby prywatnej.

https://www.hondaplaza.pl/

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

0 0 votes
Ocena artykułu:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments